دیلمی پور و همکاران


موسسه حسابرسی دیلمی پور و همکاران تعدادی حسابرس ارشد و سرپرست حسابرسی با گواهی قبولی جامعه حسابداران رسمی استخدام می نماید.
از متقاضیان حایز شرایط درخواست می گردد سوابق تحصیلی و کاری خود را از طریق پست الکترونیکی info@dailamipour.com و یا نمابر 26213102 ارسال نمایند.

هم اندیشی درباره مسائل جاری حرفه ای حسابرسی


دومین نشست مشترک هیأت مدیره‌ی جامعه حسابداران رسمی ایران با بحث و هم‌اندیشی درباره‌ی مسایل جاری حرفه با شماری از شرکای مؤسسات حسابرسی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران، این نشست بعدازظهر دوشنبه 25 خردادماه برگزار شد. از زمره‌ی موضوعاتی که حاضران در این نشست به بحث و بررسی در مورد آن پرداختند: مسایل جاری حرفه، طرح قانون نظام جامع حسابرسی، حق‌‎الزحمه‌ی خدمات حسابرسی، موضوع ادغام مؤسسات، فناوری‌های جدید و روش‌شناسی حسابرسی ، حسابرسی شرکت‌های دولتی و لحاظ ماده‌ی ۲۴۱ جدید قانون تجارت ، ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، حداکثر حقوق ، تمرکز حساب‌های بانکی در نزد بانک مرکزی و ارائه‌ی گزارش حسابرسی حداکثر تا پایان خرداد ماه بود.
گفتنی است این جلسه از سلسله نشست‌های ادواری هیأت مدیره با شرکای مؤسسات به منظور بحث و هم‌اندیشی پیرامون مسایل جاری جامعه و طرح دیدگاه‌های مؤسسات است.

تهیه دستورالعمل مبارزه با پول شویی


رییس کل بانک مرکزی از تهیه‌ی دستورالعمل مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم خبر داد و گفت: این دستورالعمل در جلسه‌ی این هفته‌ی شورای پول و اعتبار مطرح و در صورت تصویب به بانک ها ابلاغ می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی سیف در بخش دیگری از سخنانش گفت: بخش دارایی ترازنامه‌های بانکی دو قسمت دارد. بخش دارایی‌های جاری، تسهیلاتی است که در سررسید، وصول و بازپرداخت می‌شود و به ایجاد تسهیلات و ثمردهی خدمات بانکی اشاره می‌کند که به واحدهای تولیدی و اقتصادی اعطا می‌شود. بخش دیگر آن به دارایی‌های راکد و منجمد اشاره می‌کند که هرچه درصد بیشتری را به خود اختصاص دهد، به معنای توقف بیشتر توانایی تسهیلات نظام بانکی است.
در همین زمینه، سیف نسبت مطالبات معوق نظام بانکی در ابتدای دولت یازدهم را ۱۴.۷ درصد اعلام کرد و افزود: این نسبت به ۱۰ درصد در پایان سال ۱۳۹۵ کاهش یافته است. اما باید تلاش‌های ما در این زمینه استمرار یافته و این نسبت تا کمتر از ۵ درصد نیز کاهش یابد

اصلاح گستران امین

موسسه حسابرسی اصلاح گستران امین برای تکمیل کادر حرفه ای خود نیازمند افراد زیر می باشد:
1- حسابدار رسمی (مدیر فنی در استخدام) 1 نفر
2-سرپرست حسابرسی 1 نفر
3- حسابرس ارشد 4 نفر
متقاضیان می توانند رزومه خود را به شماره 22912420 فکس و یا با شماره 22912418،22912419 تماس حاصل فرمایند و یا به آدرس پست الکترونیکی: ega_1387@yahoo.com ارسال نمایند.

متغیرهای لازم در ایجاد اشتغال

به‌نظر مي‌رسد خيلي از شعارهاي انتخاباتي بيش از آنكه پوپوليستي باشد، حاصل درك سطحي از مسائل اقتصادي است. شايد طراحان این شعارها هم مقصر نباشند زيرا سال‌ها است در ايران اين غلط مصطلح رایج شده كه همواره توليد بيشتر، معادل اشتغال بيشتر است. به همين دليل وقتي يكي از نامزدها ادعا مي‌كند كه مي‌تواند سالي 5/ 1 ميليون شغل جديد ايجاد كند بدون آنكه راهكاري ارائه کند آنگاه مخاطب از وعده ديگر همين كانديدا كه مي‌خواهد هر ساله 25 درصد از هزاران واحد توليدي تعطيل شده را راه‌اندازي كند، چنين نتيجه مي‌گيرد كه راهكار نامزد مورد بحث براي ايجاد اين حجم از اشتغال، توليد بيشتر از طريق راه‌اندازي واحدهاي توليدي تعطيل شده است. البته اعلام نشده است كه چه ميزان سرمايه و چه مقدار منابع بانكي براي راه‌اندازي اين واحدها مورد نياز بوده و قرار است از كجا تامين شود. حتي از صحبت‌ها چنين برداشت مي‌شود كه قرار است اين ميزان اشتغال ازسوی دولت ايجاد شود كه البته ناگفته پيداست با توجه به كسري بودجه دولت و تنگناهاي اعتباري موجود در بانك‌هاي كشور اين سناريو كاملا بايد كنار گذاشته شود.